Darmowa dostawa od 199,00 zł

Utrata Gęstości i Jędrności Skóry. Jak Walczyć z Upływającym Czasem?

2024-07-12
Utrata Gęstości i Jędrności Skóry. Jak Walczyć z Upływającym Czasem?

Skóra jest największym organem organizmu. Zajmuje średnio u dorosłego człowieka powierzchnię ok. 1,5-2 m2. Jest też najcięższym narządem, może ważyć nawet 20 kg. Zwykle stanowi ok. 16% masy ciała. Ma złożoną budowę i odpowiada za wiele funkcji. Spełnia nie tylko funkcje ochronne, ale jest m.in. odpowiedzialna za regulację temperatury ciała.

 

Warstwy skóry:

Skóra składa się z trzech podstawowych warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Każda z tych warstw składa się z kilku bardziej skomplikowanych struktur. Naskórek zawiera między innymi melanocyty
- komórki barwnikowe. Skóra właściwa natomiast zbudowana jest z włókien kolagenowych, naczyń krwionośnych i nerwowych, a tkanka podskórka składa się z tkanki łącznej i tłuszczowej. Każda z tych warst z wiekiem traci swoją jędrność, gęstość i elastyczność. Zdrowa skóra jest wyznacznikiem zdrowia i urody, a w dzisiejszych czasach wygląd to wizytówka człowieka. W naszej kulturze skóra twarzy jest odsłonięta, wręcz wystawiona na widok publiczny, dlatego tak ważne jest zachowanie zdrowej, promiennej cery jak najdłużej. Proces starzenia skóry jest procesem naturalnym. Dochodzi wówczas do zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu i spowolnienia procesów regeneracyjnych. Pierwsze oznaki starzenia są widoczne już w 25 roku życia lub nawet wcześniej. Nikogo z nas nie czeka wieczna młodość, jednak warto postarać się o to, aby jak najdłużej zachować zdrowie i aby proces starzenia w naszym organizmie przebiegał jak najwolniej.

 

Młody wygląd... o czym należy pamiętać?

Należy przede wszytskim pamiętać, że starzenie nie jest tylko wynikiem bezpośredniego upływu czasu lub predyspozycji genetycznych, ale jest też wynikiem działania czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Wśród czynników wewnętrzynych wyróżniamy zaburzenia gospodarki hormonalnej, a także nieprawidłowe odżywianie, w tym niedobory witaminowe i niewystarczające nawodnienie organizmu. Czynniki zewnętrzne, które mogą przyspieszyć proces starzenia to nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, skażenie środowiska, palenie wyrobów tytoniowych, ale przede wszystkim nieprawidłowa pielęgnacja skóry twarzy. Wolne rodniki, które powstają w naszej skórze pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych powodują destrukcję kolagenu i elastyny. Konsekwencją tego, jest znacznie wcześniejsze starzeje się skóry. Bardzo istotne jest zachowanie optymalnej wilgotności powietrza, aby skóra i błona śluzowa nie były nadmiernie wysuszone.

Nasz klimat sprzyja zachowaniu młodej cery, ponieważ w naszym kraju nie ma nadmiernego nasłonecznienia i wiatru, a wilgotność powietrza jest optymalna. Jednak nie należy zapominać o stosowaniu kremu ochronnego z filtrem w miejscah, gdzie mogą nas dosięgnąć promienie słoneczne.

Pielęgnacja

W celu utrzymania skóry twarzy w dobrej kondycji - potrzebna jest jej prawidłowa i systematyczna pielęgnacja uzupełniana odpowiednio dobranymi zabiegami. Ważne, aby przeprowadzać całkowity i dokładny demakijaż skóry twarzy przed pójściem spać, regularnie nawilżać skórę oraz stosować kosmetyki lub kosmeceutyki (połączenie kosmetyku z lekiem) odpowiednio dobrane do swojego typu cery. Należy zwrócić także uwagę, aby wybierać kosmetyki o jak najbardziej naturalnym składzie. Niestety składniki aktywne kremu działają głównie na zewnętrzne warstwy skóry, aby odżywić głębsze warstwy skóry warto skorzystać z zabiegów medycyny
estetycznej.

Medycyna estetyczna

Do wyboru jest cała gama zabiegów, które działają regeneracyjnie, odżywczo
i ochronnie. Najlepiej wybrać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej jeszcze przed znacznymi objawami starzenia, aby zastosować zabiegi profilaktyczne i spowolnić proces starzenia.

Zabiegi z wykorzystaniem krwi pacjenta

Coraz większym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem krwi pacjenta. Dlatego osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa to zabieg przeznaczony dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego. Preparat osocza bogatopłytkowego jest otrzymywany z własnej krwi pacjenta. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Osocze bogatopłytkowe zwane wampirzym liftingiem wpłya na zwiększenie gęstości skóry i jej napięcie. Korzystnie wpływa także na poprawę faktury i kolorytu, a także na ogólną regenerację skóry. Zabieg jest bezpieczny i może być stosowany nawet u alergików.

Mezoterapia igłowa

Bardzo skuteczne są również zabiegi mezoterapii igłowej z wykorzystaniem koktajlu witaminowego. Wtedy aktywne biologicznie składniki w stężeniach terapeutycznych docierają do głębszych warstw skóry, a nie tylko do naskórka. Dzięki temu skóra jest nawilżona, sprężysta i pozbawiona przebarwień.

Peelingi chemiczne

W okresie jesienno-zimowym bardzo popularne są profesjonalne peelingi chemiczne, które są wykonywane w celu złuszczenia martwego naskórka. Znacząco poprawia się wówczas koloryt i elastyczność skóry.

Botoks

Dla osób, które kochają spektakularne efekty i chcą od razy wyglądac o 5-10 lat młodziej wskazana jest niezawodna toksyna botulinowa - popularnie zwana botoksem, która działa na zmarszczki dynamiczne takie jak: kurze łapki, lwia zmarszczka lub zmarszczki poziome czoła. Sam zabieg trwa bardzo krótko.

Kwas hialuronowy

Pacjenci często też decydują się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które mogą być stosowane np. do delikatnej korekcji warg,wypełniania bruzd nosowo-wargowych lub głębokich znarszczek lub innych defektów.

 

Przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej powinno się zwrócić uwagę na kwalifikacje specjalisty. Ważne, aby nie wykonywać zabiegów samodzielnie, bądź u niedoświadczonych osób, które nie są lekarzami lub nie mają odpowiednich kwalifikacji, ponieważ może to doprowadzić do niepożądanych konsekwencji zdrowotnych. Pamiętajmy, że celem wykonywania zabiegów medycyny estetycznej jest odmłodzenie, polepszenie kondycji skóry oraz zadbanie o komfort psychiczny pacjenta. Jednak najlepszym rozwiązaniem przed podjęciem decyzji jest konsultacja z doświadczonym lekarzem.

 

 

 

 

 

Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 57 opinii
pixel